Johtokunta 2020







Puheenjohtaja

Eveliina Hall, puheenjohtaja(at)virkistys.fi, 0405027658

Varapuheenjohtaja

Marita Mattila, maritamattila.mantyharju(at)gmail.com, 0405319942

Sihteeri

Mari Pilssari, mari.pilssari(at)virkistys.fi, 0401771301

Jäsenet

Jarkko Huilla(Pesäpallo), jhuilla(at)hotmail.com, 0508706162

Varajäsen Isto Hockman, veljekset.hockmanky(at)pp.inet.fi, 0400655063

Toni Konga (Salibandy), toni.konga98(at)gmail.com, 0451848884

Varajäsen Satu Kettunen, satu.m.kettunen(at)gmail.com

Marita Mattila (VoTa), maritamattila.mantyharju(at)gmail.com, 0405319942

Varajäsen Heidi Rimaila, heidi.rimaila(at)gmail.com, 0407007398

Tiina Pesonen (Yleisurheilu), marjokangas(at)hotmail.fi, 040410 8189

Varajäsen Maija Kuhanen, maija.kuhanen(at)gmail.com, 0405521829

Matti Pilssari, matti.pilssari(at)pp.inet.fi, 0400653902

Varajäsen Mari Pilssari, mari.pilssari(at)virkistys.fi, 0401771301

Jarmo Savolainen (Frisbeegolf), jarmo.savo(at)gmail.com, 0405584422

Varajäsen Marko Nironen, marko.nironen1(at)gmail.com, 0400892671

Mauri Taipale (Hiihto), toimisto(at)isannointi-taipale.fi, 0400678760

Varajäsen Meeri Sinkko, meeri.sinkko(at)virkistys.fi, 0443307259

Sari Tompuri (Lentopallo), sari.tompuri(at)pp.inet.fi, 0409609795

Varajäsen Saija Järvinen, saikku65(at)gmail.com, 0405934244

Rahastonhoitaja

Anna Putkinen, rahastonhoitaja(at)virkistys.fi, 0405357253

Seuran toimintaa ja taloutta hoitaa johtokunta, johon kuuluu kahdeksi vuodeksi valittu puheenjohtaja sekä vähintään 2 ja enintään 10 jäsentä ja heille varajäsenet. Johtokuntaan pyritään valitsemaan jokaisesta toimivasta jaostosta yksi jäsen ja varajäsen.

Johtokunnan jäsenistä ja varajäsenistä puolet on erovuorossa vuosittain. Ensimmäisellä kerralla eroaa puolet arvan perusteella.

Johtokuntaan valitaan sekä miehiä että naisia, ellei erityisiä syitä ole.