Johtokunta 2021


Puheenjohtaja

Eveliina Hall, puheenjohtaja(at)virkistys.fi, 0405027658

Varapuheenjohtaja

Marita Mattila, maritamattila.mantyharju(at)gmail.com, 0405319942

Sihteeri

Mari Pilssari, mari.pilssari(at)virkistys.fi, 0401771301


Jäsenet

Jarkko Huilla(Pesäpallo), jhuilla(at)hotmail.com, 0508706162

Varajäsen Isto Hockman


Saija Järvinen (Lentopallo), saikku65(at)gmail.com, 0405934244

Varajäsen Jarmo Sievänen


Toni Konga (Salibandy), toni.konga98(at)gmail.com, 0451848884

Varajäsen Satu Kettunen


Marita Mattila (VoTa), maritamattila.mantyharju(at)gmail.com, 0405319942

Varajäsen Heidi Rimaila


Virva Paasonen (Padel), virva.paasonen(at)polaria.fi, 040 530 6486

Varajäsen Eija Kling


Tiina Pesonen (Yleisurheilu), marjokangas(at)hotmail.fi, 040410 8189

Varajäsen Veera Louhivuori


Matti Pilssari, matti.pilssari(at)pp.inet.fi, 0400653902

Varajäsen Mari Pilssari


Jarmo Savolainen (Frisbeegolf), jarmo.savo(at)gmail.com, 0405584422

Varajäsen Marko Nironen


Mauri Taipale (Hiihto), toimisto(at)isannointi-taipale.fi, 0400678760

Varajäsen Meeri Sinkko


Rahastonhoitaja

Anna Putkinen, rahastonhoitaja(at)virkistys.fi, 0405357253

Seuran toimintaa ja taloutta hoitaa johtokunta, johon kuuluu kahdeksi vuodeksi valittu puheenjohtaja sekä vähintään 2 ja enintään 10 jäsentä ja heille varajäsenet. Johtokuntaan pyritään valitsemaan jokaisesta toimivasta jaostosta yksi jäsen ja varajäsen.

Johtokunnan jäsenistä ja varajäsenistä puolet on erovuorossa vuosittain. Ensimmäisellä kerralla eroaa puolet arvan perusteella.

Johtokuntaan valitaan sekä miehiä että naisia, ellei erityisiä syitä ole.

MäVin johtokunta kirjaston näyttelytilassa.
MäVIn johtokunta tutustui Me ollaan MäVi -näyttelyyn kirjaston näyttelytilassa 2.11.2021.