Johtokunta 2020



Puheenjohtaja

Eveliina Hall, puheenjohtaja(at)virkistys.fi, 040-502 7658

Varapuheenjohtaja

Marita Mattila, maritamattila.mantyharju(at)gmail.com, 040-531 9942

Sihteeri

Mari Pilssari, mari.pilssari(at)virkistys.fi, 040-177 1301



Jäsenet

Jarkko Huilla(Pesäpallo), jhuilla(at)hotmail.com, 050-870 6162

Varajäsen Isto Hockman, veljekset.hockmanky(at)pp.inet.fi, 0400-655 063


Toni Konga (Salibandy), toni.konga98(at)gmail.com, 045-184 8884

Varajäsen Satu Kettunen, satu.m.kettunen(at)gmail.com


Marita Mattila (VoTa), maritamattila.mantyharju(at)gmail.com, 040-531 9942

Varajäsen Heidi Rimaila, heidi.rimaila(at)gmail.com, 040-700 7398

Tiina Pesonen (Yleisurheilu), marjokangas(at)hotmail.fi, 040-410 8189

Varajäsen Maija Kuhanen, maija.kuhanen(at)gmail.com, 040-552 1829


Matti Pilssari, matti.pilssari(at)pp.inet.fi, 0400-653 902

Varajäsen Mari Pilssari, mari.pilssari(at)virkistys.fi, 040-177 1301


Jarmo Savolainen (Frisbeegolf), jarmo.savo(at)gmail.com, 040-558 4422

Varajäsen Marko Nironen, marko.nironen1(at)gmail.com, 0400-892 671


Mauri Taipale (Hiihto), toimisto(at)isannointi-taipale.fi, 0400-678 760

Varajäsen Meeri Sinkko, meeri.sinkko(at)virkistys.fi, 044-330 7259

Sari Tompuri (Lentopallo), sari.tompuri(at)pp.inet.fi, 040-960 9795

Varajäsen Saija Järvinen, saikku65(at)gmailcom, 040-593 4244


Rahastonhoitaja

Anna Putkinen, rahastonhoitaja(at)virkistys.fi, 040-535 7253

Seuran toimintaa ja taloutta hoitaa johtokunta, johon kuuluu kahdeksi vuodeksi valittu puheenjohtaja sekä vähintään 2 ja enintään 10 jäsentä ja heille varajäsenet. Johtokuntaan pyritään valitsemaan jokaisesta toimivasta jaostosta yksi jäsen ja varajäsen.

Johtokunnan jäsenistä ja varajäsenistä puolet on erovuorossa vuosittain. Ensimmäisellä kerralla eroaa puolet arvan perusteella.

Johtokuntaan valitaan sekä miehiä että naisia, ellei erityisiä syitä ole.