TULOKSET

MY MOVES - OMIEN IDEOIDEN TANSSIKILPAILU 1.12.2019 - TULOKSET 

 

KIDS

Kulta: (Kolme parasta palkittu kultamitalein ja ilmoitettu aakkosjärjestyksessä, pisteitä ei julkaista)

Ilosielut - Sydänystävät

Joanna Hemminki - Koeyksilö 2605

Kristelle X  - Karkumatka

Kunniamaininnat:

Kristelle X - Karkumatka: Loppuun asti mietityt puvut

Lotta Leppälahti - Guardian of mysteries: Upeat akrobatiaelementit

Kristelle Y - Olenko?: Yhtenäinen ryhmä

Joanna Hemminki - Koeyksilö 2605: Vahva eläytyminen

Esikot - Haikeus: Rohkeus esiintyä

Silja Ahvenranta - On the sea: Asu ja musiikki tukee teemaa

Ilosielut - Sydänystävät: Hyväntuulinen ja söpö esitys

 

Soolot JUNIORS

1. Evelia Luhtala - Try 107,5 p.

2. Ronya Bilici - Blind 103 p.

3. Maaria Hämäläinen - Velvet mind 96 p. 

4. Olivia Schmidt - People 94 p.

5. Jenni Kurvinen - Lupaus 93,5 p.

6. Ellen Sievänen - My secrets 93 p.

7. Siiri Merkkiniemi - Heijastus mustassa jäässä 92,5 p.

8. Kerttu Paasonen - Hei rakas 91 p.

8. Salma Heikkinen - Vakooja 2.0 91p.

9. Inkeri Niemelä - Talviaamu 73,5 p.

 

Kunniamaininnat:

Ronya Bilici - Blind: Vahva tulkinta

Olivia Schmidt - People: Vahva tarina

 

Duot/triot JUNIORS

  1. Aino Hyvönen & Vilma Multisilta - The ones who fly away 92,5 p.

  2. Emilia Laitinen & Salma Heikkinen - Sarvipäiden seikkailu 86 p.

  3. Greta Galliero, Maaria Hämäläinen & Olivia Tuominen - Usvan kimallus 84,5 p.

  4. Iiris Kurikka & Siiri Merkkiniemi - Olin tässä koko ajan 82 p.

  5. Ada Suonpää & Emma Mannisto - The final goodbye 60,5 p.

Kunniamaininta:

Greta Galiero, Maaria Hämäläinen & Olivia Tuominen - Usvan kimallus: Rohkeasti erilainen - kiitos, kun toitte lumoavan balettiesityksen My Movesiin!

 

Ryhmät JUNIORS
 

1. Team Sunlight - Lighthouse 100p.

1. Visio - Survivors 100 p.

3.  Rubiinit - Electricity 98 p.

4. Rubiinit & Smaragdit - Tuulen kaiku 92 p.

5. Vanamot - Matkalla, mutta minne? Päästäänkö koskaan perille? 91 p.

6. Ametistit - Ready, set, show! 85 p.

7. Tanssila Hydra - Hydra 83,5 p.

8. Emelii Y - What will happen then? 76,5 p.

9.  Caramel - Valoa pimeyteen 74,5 p.

9. DTA - Kukaan ei välitä villihevosista/ They don’t care about wild horses 74,5 p.

Kunniamaininnat:

Rubiinit & Smaragdit - Tuulen kaiku: Kaunis kokonaisuus

Visio - Survivors: Oivaltava kokonaisuus

 

Soolot TEENS

  1. Henna Piira - Kuuleeko kukaan? 99 p.

  2. Jenina Salonen - Broken image 98 p.

  3. Iida Lehkonen - Cage of bones 96,5 p.

  4. Iida Olli - Warrior 92,5 p.

  5. Kerttu Kuukkanen - Remember last summer? 79,5 p.

  6. Roosa Ahvenranta - Friend like me 70,5 p.

Kunniamaininnat:

Roosa Ahvenranta - Friend like me: Hyväntuulinen, ehjä kokonaisuus

Iida Olli - Warrior: Erottui joukosta omaperäisellä tyylillään

 

Duot TEENS

  1. Jenina Salonen & Julianna Salonen - Silent voice 105 p.

  2. Juulia Kujala & Aida Hallikainen - Hold on to me 85 p.

  3. Iida Lehkonen & Paula Krohns - Is this the arcade of love? 77 p.

  4. Tyyni Salonen & Taija Nieminen - No more 69,5 p.

Kunniamaininta:

Tyyni Salonen & Taija Nieminen - No more: Joukosta erottuva teema


 

Ryhmät TEENS

  1. Cucumber - Ain’ laulain työtäs tee 99 p.

  2. Evoluutio - War 98,5 p. 

  3. Lehdokit - Face your fears 97,5 p.

  4. Smaragdit - Reaching out 97 p. 

  5. Dafnet - End of waters 85 p.

Kunniamaininnat:

Evoluutio - War: Vahva kokonaisuus, asenne

Cucumber - Ain’ laulain työtäs tee: Hyvä fiilis, asenne kohdillaan

 

ADULTS

  1. Iris Hakulinen & Valtteri Palin - Love you, love you not 104 p.

  2. Ketjureaktio - Mun sydän 100,5 p. 

  3. Illuusio - #NotATarget 98 p.

Kunniamaininta:

Ketjureaktio - Mun sydän: Yhtenäinen, ehjä kokonaisuus

 

IMPROKISAN VOITTAJAT

Emma Mannisto

Lotta Leppälahti