Lukujärjestys

KEVÄTKAUSI ALKAA MA 7.1.2019!

Aikuisten ryhmäliikuntatunnit (kevät 2019)

 

AIKA JUMPPA PAIKKA OHJAAJA
Ma klo 12.00-13.00 Kevennetty kuntojumppa Lukio Venla Louhivuori
Ti klo 17.45-18.40 Body-jumppa Lukio Sari Karppi
Ti klo 18.45-19.30 Fascial Lukio Sari Karppi
Ti klo 18.45-19.45 Kuntonyrkkeily Judosali  
Ke klo 9.00-10.00 Kahvakuula UUSI! Judosali Sari Karppi
Ke klo 19.00-20.00 Teema UUSI! Lukio Vaihtuva ohjaaja
To klo 12.50-13.40 Lounas-Lavis® Lukio Anni-Sirkku Askola
To klo 18.00-19.00 Tanssillisen voimistelun alkeet Lukio Noora Lamponen
To klo 18.00-19.00 Kahvakuula Judosali Maarit Nikkinen


Esiintyvä tanssillisen voimistelun ryhmä Leinikit su klo 17-19 Lukiolla

Perheliikunta (kevät 2019)

   
Babypuntti 3-11 kkma klo 10.30-11.15Lukio,
4.3. alkaen Judosali
Tempputaaperot 1-3-v.pe klo 17.00-18.00Yhtenäiskoulu
   

Lapset ja nuoret (kevät 2019)

 

VOIMISTELUKOULU    
Temppukerho Kuperkeikka (s. 2013-2014) to klo 17.00-18.00 Kirkonkylän koulu
Temppukerho Voltti (s. 2011-2012) ke klo 16.00-17.30 Yhtenäiskoulu
Kissankellot (s. 2013-2014) ti klo 16.45-17.40 Lukio
Lupiinit (0.-1. lk) to klo 17.00-18.00 Lukio
Esikot (2.-4. lk) ti klo 15.45-16.45 Lukio
     
TANSSI    
Cucumber (8.-9. lk) ke klo 14.30-16.00 Lukio
  pe klo 16.00-17.30 Lukio
Dance 4 Fun (1.-6. lk) to klo 14.30-15.30 Lukio

 

 

    
VALMENNUSRYHMÄT    
TeamGym alkeisryhmä Vicia (n. 7-16 v.) ti klo 17.30-19.00Yhtenäiskoulu
  to klo 16.30-18.00 Yhtenäiskoulu
TeamGym kilparyhmä Viola* (n. 8-17 v.) ti klo 16.00-17.30 Yhtenäiskoulu
  to klo 18.00-19.30 Yhtenäiskoulu
TeamGym kilparyhmä Vinca* (n. 8-17 v.) ke klo 18.30-20.00 Kisala
  

to klo 18.00-19.30

 Yhtenäiskoulu

Akrokerho Atlas (0.-2. lk)

 

ke klo 14.30-15.15

 Yhtenäiskoulu

Akrokerho Apollo (0-2. lk)

Telinevoimistelu Salvia* (7-9 v.)

 

ke klo 15.15-16

ke klo 17.30-19.30

 

Yhtenäiskoulu

Yhtenäiskoulu

  pe klo 15-16.30 Kisala
Telinevoimistelu Senna* (10-13 v.) ke klo 17.30-19.30 Yhtenäiskoulu
  pe klo 16.30-18.00 Kisala
     
TanVo Vanamot* (5.-6. lk) ma klo 14.30-15.45 Lukio
  pe klo 14.30-16.00 Lukio
TanVo Lehdokit* (7.-9. lk) to klo 19.00-20.30 Lukio
  pe klo 17.30-19.00 Lukio
TanVo Kielot & Kaunokit* (16-20 v.) ti klo 19.30-21 Lukio
  su klo 14-16 / 19-21 Lukio
     
Valmennusryhmien jalkatekniikka (*-merkityt ryhmät) su klo 16.00-17.00 Lukio