MäVin kevätkokous 2021

27.5.2021

Päivikki Karppi, Eveliina Hall ja Anu Mikkanen.
MäVin kevätkokouksen osallistujia seuran toimistossa.


Koronan vuoksi MäVin kevätkokous järjestettiin ensimmäistä kertaa hybridimallilla.  12 henkinen kokousväki kokoontui MäVin toimistolla Kisalassa ja etänä Teams-yhteydellä. Kokouksen vierailevaksi puheenjohtajaksi  oli kutsuttu Mäntyharjun kunnan hyvinvointikoordinaattori Christian Juhola. Korona vaikutti vuoden 2020 toimintaan merkittävästi, mikä näkyi toiminnan katkoksina ja muutoksina, tapahtumien peruuntumisina, sekä  toisaalta uusien toimintamallien luomisena. 

Kokouksen yhteydessä jaettiin MäVin äiskä -tunnustus, joka myönnetiin tänä vuonna kahdelle Äiskälle. Saapuneiden palkitsemisehdotusten joukosta seuran johtokunta valitsi palkittaviksi Päivikki Karpin ja Anu Mikkasen, jotka kuljettavat lapsiaan harrastuksiin hieman pidemmistä matkoista ja ovat osallistuneet aktiivisesti taustalla seuratoimintaan.

Vuoden 2020 toimintakertomus on luettavissa materiaalisalkussa.